اعتماد به خود و موفقیت در کارهای بزرگ تاریخ تمدن بشر را چه کسانی انجام دادند
اعتماد به خود و موفقیت در کارهای

۲۸ آبان ۱۳۹۶

اعتماد به خود

شاید بگویید انسانهای بزرگ، افراد نابغه و استثنایی و … هستند. اما این بار بهتر است بگوییم کارهای بزرگ را افرادی با شجاعت و اعتماد به نفس بالا به سرانجام می رسانند. افرادی که به خودشان اعتماد دارند به تایید هیچ کس جز خودشان نیاز ندارند. مفهوم این مورد خود پسندی و کله شقی نیست. بلکه به معنی این است که من یک انسان منحصر به فرد هستم و زندگی من با سایرین متفاوت است. آنچه من می خواهم شاید مطلوب دیگران نباشد. پس به کام خود زندگی می کنم.

 اعتماد به خویشتن:

کارهای بزرگ تاریخ تمدن بشر را چه کسانی انجام دادند؟ شاید بگویید انسانهای بزرگ، افراد نابغه و استثنایی و … اما این بار بهتر است بگوییم کارهای بزرگ را افرادی معمولی همچون من و شما انجام داده اند. با این وجود رمز بزرگی آنان در اراده و اعتماد به خویشتن بوده است. کسانی که خودشان را بزرگ دیده اند و آماده بوده اند برای انجام کارهای بزرگ.

دوستان عزیزم بزرگی شما به اندازه ای است که خود را بزرگ و توانا بدانید. به قول ناپلئون هیل:

« نبرد زندگی به نفع انسان قویتر یا سریعتر نیست؛ بلکه نبرد زندگی به نفع کسی است که می داند می تواند ».

ایمان به توانستن، به تو قدرت مضاعف می دهد. در هرحالتی جهان کمک می کند تا به سوی هدفتان حرکت کنید. انسانی که می داند توانا است و لیاقت دارد جهان به او پاسخ مثبت می دهد.

می دانید چرا انسان می تواند آنقدر والا مقام شود که بجز خدا نبیند؟

چون وقتی پی به نیروی واقعی خودش می برد و متصل به عشق حقیقی می شود. آنگاه می داند غیر ممکنی وجود ندارد. وارد حلقه ای از انرژی الهی می شود که پایانی برایش ممکن نیست.

به قول دکتر علی شریعتی: آنجا که عشق فرمان می دهد، ناممکن ها، ممکن می شوند.

مسئولیت کامل را قبول کنید:

 مسئولیت تمام و کمال زندگی تان را قبول کنید. کسی به جای شما رسالتان را انجام نخواهد داد. در صورت رعایت این قانون مهم همیشه نیرو و توان لازم را برای به انجام رساندن کارهایان و رسیدن به اهداف را دارید. در ادامه زندگی تان هر روز در حال بهتر و بهتر شدن است.

در صورتی که از دیگران متوقع باشید، برایتان کاری انجام دهند باید همیشه منتظر باشید. آیا اولویت های شما همان اولویت سایر افراد است. مسلم است اولویت افراد تابع شرایط منحصر به فردی است. برای رسیدن به موفقیت ابتدا به خودتان اعتماد کنید. باور به این موضوع که من انسان توانایی هستم. تصمیم درست می گیرم. قادرم زندگیم را آنگونه که خواهانش هستم می سازم.

در مرحله بعد این شما هستید که باید شروع به کار کنید. حالا نتیجه هرچه می خواهد باشد. افراد موفق برای عشق شان کار می کنند. برای عشقی که به هدف و آرمان دارند فارغ از نتیجه ی نهایی.

منتظر تأیید از سوی دیگران نباشید:

سوال مهم این است:

چقدر تایید و تشویق دیگران برایتان مهم است؟

اگر از طرف دیگران تایید نشوید دست از آرمان تان بر می دارید؟

اگر اسلوب زندگی تان بر اساس تأیید گرفتن از دیگران قرار دهید چندان موفق نخواهید بود. بسیار پیش می آید دیگران آن تأیید لازم را به شما نمی دهند. برای بعضی از افراد این یعنی آخر زندگی. چون احساس می کنند دوست داشتنی نیستند. احساس می کنند اگر دیگران به آنها توجه نکنند بنیان زندگی شان فرو می ریزد.

اما افرادی که به خودشان اعتماد دارند به تایید هیچ کس جز خودشان نیاز ندارند. مفهوم این مورد خود پسندی و کله شقی نیست. بلکه به معنی این است که من یک انسان منحصر به فرد هستم و زندگی من با سایرین متفاوت است. آنچه من می خواهم شاید مطلوب دیگران نباشد. پس به کام خود زندگی می کنم.

در صورتی از دیگران تأیید دریافت می کنید، که خودتان را تأیید کنید.

چند بار زندگی می کنید؟

از این فرصت یک بار زندگی کردن نهایت استفاده را بکنید. طوری زندگی کنید که در آخر راه برای آنچه می باید انجام می دادید حسرت نخورید. من و شما هرکدام در جایگاه خودمان یگانه و یکتا هستیم. بنابراین، جای خالی جمله زندگی را هر کسی با عبارت مخصوص به خود کامل می کند.

برای شنیدن این مطلب مهم آماده هستید؟

با دل و جان

فایل صوتی پادکست احمد یاونگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *