به موفقیت عادت کنید: - سبک برتر | آموزش مهارتهای فردی و سازمانی
پیروزی هم مانند شکست یک عادت است؟!

۱۵ آذر ۱۳۹۵

به موفقیت عادت کنید:

موفقیت یک عادت است:

– آیا عادات در موفقیت افراد تراز اول موثر است؟

– چگونه این افراد توانسته اند در خودشان عادات عالی ایجاد کنند؟

– آن عادتهای چه عادتهایی هستند؟

 

نظرات شما درباره تأثیر عادات:

درباره عادت، نگرشها و برداشت های خودتان را بنویسید.

  • تجربیات خودتان را در زمینه های مختلف به اشتراک بگذارید
  • در حد امکان به سوالات سایر دوستان پاسخ دهید و در امر آموزش مشارکت کنید

منتظرم نظرات خوب و ارزشمند شما را دریافت کنم برایم حتماً از نظرات خودتان بنویسید. در خاطرات و رویدادهای زندگی شخصی خودتان یا اطرافیانتان جستجو و صندوقچه ذهن خود را وارسی کنید و دنبال شواهد بگردید. تا همراهی بیشتری با این آموزش داشته باشید. ذهن و روانتان برای دریافت و یادگیری مطالبی که ارائه خواهد شد توانا و پویا شود.

 

رابطه عادت باموفقیت:

می دانم با این حرف من موافق هستید بعضی افراد با کمترین میزان آزمون و خطا همواره موفق می شوند مثلاً:

– در شغلشان پیشتاز هستند.

– جسم و روان شادابی دارند.

– همسر زیبا، فرزندان شایسته، مواهب بسیار دارند.

– دست به خاک می زنند برایشان طلا می شود.

 

در حالی که عده ای با وجود تلاش بسیار همیشه انگار در حال دویدن روی تردمیل هستند و جز عرق روی پیشانی و تنگی نفس و خستگی چیزی عایدشان نمی شود. برای مثال:

– روابط خانوادگی نامناسبی دارند.

– میزان درآمد نچندان قابل قبولی دارند.

– همیشه با افراد خانواده و یا افرادی که در جامعه و یا در محیطهای اجتماعی سروکار دارند کج دار و مریض رفتار می کنند.

تحمل اینگونه افراد برای مدت نسبتا طولانی جداً کاری طلاقت فرساست که صبر ایوب می طلبد.

 

عادات دلیل پیروزی:

خوب انسانها از نظر ابعاد فیزیکی و جسمی با هم تفاوتهایی دارند و درپاره ای از خصوصیات با هم حالتهایی از افتراق دارند. آنچه دلیل موفقیت افراد می شود نوع عادات و باورهای آنهاست. به عقیده جامعه شناسان و روانشناسان افراد مختلف تحت تاثیر ۳ نقشه اجتماعی متفاوت هستند.

 

بیشتر بخوانید: پیروزی هم مانند شکست یک عادت است.

 

نقشه های اجتماعی:

  1. جبرگرایی ژنتیکی: آنچه هستی حاصل وراثت ژنتیک توسط از اجداد آن را به ارث برده ای
  2. جبرگرایی روانی: آنچه هستی در اثر تولد توسط سیطره والدین تو برایت شکل گرفته است.
  3. جبرگرایی محیطی: انچه اکنون هستی شکلی است که جامعه تو را به آن شکل درآورده است. یا بهتر است بگوییم محیط بیرون تو را کنترل کرده و می کند.

 

ارائه مفهوم جدید:

با این وجود در این آموزش می خواهیم پا را از این مباحث فرا نهیم و با هم یک مفهوم جدید را باز کنیم. مفهومی که بیان می کند با فرض تایید و صحه گذاری بر حالتهای جبرگرایانه ای که عنوان شد، انسان موجودی است که حالتهایی از آگاهی، وجدان، بلوغ و تعهد را در خود دارد و می تواند با آموزش و یادگیری روند تکامل شخصیتی خود را دچار تغییر و اصلاح کند.

 مگر آنکه شما به این جبر قاطع اعتقاد داشته باشید که ما انسانها به هیچ وجه هیچگونه اختیاری بر آنچه آن را زندگی می نمامیم نداریم.

 

وقت را هدر ندهید:

در همین ابتدا دوستانی که سفت و سخت خود را مقید به پذیرش این ایده خارق العاده کرده اند که انسان یک مترسک خیمه شب بازی است و هیچ توانایی برای ایجاد تغییر ندارد توصیه می کنم وقت خود را برای ادامه و همراهی با این بحث ارزنده و این وبسایت هدر ندهید. به همان گوشه و خلوت دنج خود برگردید و انگشت اشاره نازنینتان را از درون چاه مظلومیت به بیرون نگاه دارید. بفرمایید دیگران من را در قعر این چاه انداخته اند و آنان موظف هستند من را بر بال فرشته ها برگیرند و اریکه ای برایم بسازند و چنان طبع در اختیارم بگیرند که هرچه از دل برآمد در طرفه العینی مهیا شود.

 

انسان تعلیم پذیر است:

اما سایر دوستانی که می خواهند فکری به حال و روز خودشان کنند و زندگیشان را از هر لحاظ ارتقاء دهند و باعث پیشرفت خودشان و دنیایی که در آن زندگی می کنند شوند آماده باشید که من احمد یاونگی نه به عنوان همه فن حریف بلکه به عنوان انسانی که دوست دارد آنچه در اثر مطالعه کتابهای زیادی در زمینه های ادبیات، عرفان، فیزیک، روانشناسی، مدیریت، پزشکی، تاریخ، فلسفه … و مصاحبه با افراد مختلف و فیض بردن از آموزش حضوری و غیر حضوری سایر اساتید ارجمند مطالبی عنوان می کنم که برایتان مفید است.

 

آموزش عادات مؤثر:

وظیفه من بیان و رساندن این پیام به گوش افراد آماده پذیرش و خواهان رشد است. به اعتقاد من همیشه افرادی وجود دارند که هیچ وقت دست از شماتت بر نمی دارند و جز سخن خودشان حرف کسی را نمی پذیرند. در نهایت معتقدم همدلی از همزبانی خوشتر است. دوست دارم افراد همدل با من باشند کسانی که در خودشان تعهد می بینند و نیت کرده اند جز افراد عامل و اثر گذار باشند نه افراد واکنشی یا حسی که با هر بادی جهتی به خود می گیرند.

 

 

از این به بعد منتظر آموزشهایی در زمینه عادات و باورها با عنوان باورها و عادات مؤثر برای موفقیت باشید که بسیار برایتان پرفایده و اثرگذار است. در صورت همراهی و به کارگیری نکات ذکر شده می توانید قدم های مؤثری برای بهبود روند زندگی شخصیتان از هر بابت بردارید. با این امید ما نیز سعی خواهیم کرد آموزشها را به صورت فایلهای تصویری کوتاه ارائه کنیم.

نظرات مفیدتان را با ما در میان بگذارید.

 

دوست و همراه شما

احمد یاونگی

One thought on “به موفقیت عادت کنید:”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *