خلاصه کتاب بازی برنده ها - سبک برتر | آموزش مهارتهای فردی و سازمانی
خلاصه کتاب بازی برنده ها

۰۵ شهریور ۱۳۹۶

خلاصه کتاب بازی برنده ها

خلاصه کتاب بازی برنده ها:

از نظر ذهنی، مرحله آفرینش مرحله ای ساده است. این مرحله شامل سه قدم زیر است. 

مراحل آفرینش:

تقاضا:

به دلیل محیط جالب و متنوعی که در آن زندگی می کنید، قدم اول به راحتی انجام می شود. یعنی نیازها و خواسته های شما شکل می گیرند. همه خواسته های شما، حتی خواسته های ناآگاهانه ی شما، حاصل تجربه های زندگی روزمره ی شماست. خواسته ها یا آرزوهایتان نتیجه ی طبیعی حضور در محیط زندگیتان است. بنابراین قدم اول خودبه خود انجام می شود.

 

 

پاسخ کائنات:

قدم دوم، برای شما قدمی ساده است چون به شما مربوط نمی شود. این مرحله به منبع همیشه آگاه، نیروی الهی، بستگی دارد. همه ی خواسته های شما، خواه کوچک یا بزرگ، بدون استثناء درک و ارائه می شوند. هر نقطه از شعور و آگاهی، توانایی تقاضا دارد و سرایعاً به آن ها پاسخ داده می شود. هر وقت بخواهید حتماً پاسخ دریافت خواهید کرد.

خواستن شما گاهی کلامی است. اما اغلب به صورت جریانی از امواج ثابت است. در هر صورت به تک تک خواسته ها پاسخ داده می شود. هیچ سؤال و خواسته ای بدون جواب نمی ماند و هر دعایی مستجاب و هر رزویی برآورده می شود. اما اینکه چرا خیلی از مردم با این مطلب مخالف هستند، به علت برآورده نشدن آرزوهایشان است، زیرا آنها قدم سوم را به خوبی انجام نمی دهند و بدون تکمیل قدم سوم، اجرای دم اول و دوم بی فایده است.

 

 

اجازه ورود:

قدم سوم هنر هماهنگی با منبع است. دلیل واقعی وجود سیستم هدایتی نیز همین هماهنگی است. در این مرحله فرکانس شما باید با فرکانس آرزوهایتان هماهنگ شود مثل رادیویی که برای دریافت برنامه ای ویژه باید امواجش را با مرکز یکی کند. یعنی هنر هماهنگی با منبع که اجازه ورود به خواسته ی شما می دهد. حتی ممکن است در مرحله دریافت باشید و با وجود پاسخگویی به سوالهایتان فکر کنید که سؤال بی پاسخ مانده اند و دعاها و آرزوهای شما مستجاب و برآورده نشده اند. این به دلیل نشنیدن آرزوهای شما نیست، زیرا آنها در هر صورت پاسخ داده می شوند. فقدان هماهنگی شما اجازه ی ورود پاسخ به درونتان را نمی دهد.

 

 

هر موضوعی دوگانه است: 

هر موضوعی در حقیقت دوجنبه دارد: آنچه شما خواسته اید و فقدان آن. وقتی شما به خواسته تان فکر می کنید، به نقطه مقابل آن خواسته هم فکر می اندیشید.

به این جمله ها توجه کنید:

– «من می خواهم سالم باشم، من نمی خواهم بیمار باشم».

– «از نظر مالی می خواهم در رفاه باشم، نمی خواهم در زندگی کمبود مالی را تجربه کنم».

– «رابطه کاملا خوب می خواهم، نمی خواهم تنها باشم».

آنچه شما فکر می کنید و آنچه شما دریافت می کنید با هم ارتباط نزدیکی دارند. پس بهتر است بین این دو ارتباط برقرار کنید. ولی اگر بتوانید قبل از رسیدن به مقصد این ارتباط را بشناسید به نفع شماست.

وقتی احساساتتان را درک می کنید و پیام آن را می فهمید لازم نیست منتظر پاسخ به امواج ارتعاشی تان بمانید. بلکه از طریق حسی می توانید هدف خود را بگویید.

 

 

باید به داشتن و رسیدن توجه کنید، نه به فقدان آن:

مرحله آفرینش به آگاهی شما بستگی ندارد. یعنی اینکه چه آگاه باشید یا نه، این مرحله انجام می شود. به دلیل تنوع و تضاد تجربه ها، خواسته های جدیدی در شما ایجاد می شود و شاید بدون آگاهی از وجود آن ها در خودتان، آرزو و خواسته ایجاد می کنید. وقتی آرزویی در شما ایجاد می شود. منبع انرژی امواج ارتعاشی آن را دریافت می کند و طبق قانون جذب پاسخی هماهنگ به ارتعاش های دریافتی می دهد.دلیل اینکه چرا شماگاهی علت برآورده نشدن آرزوهایتان را نمی دانید این است که بین خواسته ی شما (قدم اول) و دریافت پاسخ (قدم دوم) مدتی فاصله می افتد. حتی اگر شرایط بد زندگیتان خواسته ای مشخص و واضح ایجا کند. اغلب به جای تمرکز بر روی خواسته به موقعیتی بد فکر می کنید که آن را ایجاد کرده است. به این ترتیب امواج شما با خواسته هماهنگ نمی شود.

 

 

یک مثال روشن:

برای مثال،اتومبیل شما فرسوده شده است و نیاز به تعمیر اساسی دارد. شما به زشتی اتومبیل تان فکر می کنید و آرزوی داشتن یک اتومبیل جدید به ذهنتان می آید. این آرزو امواج را از شما ساطع و منبع آن ها را به طور کامل دریافت می کند و پاسخ می دهد. چون شما از قانون کائنات و سه مرحله ی خلق آگاهی نداشتید. درک این حس زیبا برایتان کوتاه است. پس به جای توجه و اندیشیدن به خواسته جدید و وسیله ی نقلیه جدید به اتومبیل فعلی تان بنگرید و علت آرزو داشتن وسیله ی نقلیه جدید را بیابید.

هرچه اطلاعات شما، از آنچه که نمی خواهید بیشتر باشد، از آنچه که می خواهید دورتر می شوید.

به عبارت دیگر اگر مدام به اتومبیل زیبای جدیدتان بیندیشید به نتیجه می رسید. ولی اگر به نارضایتی از اتومبیل فعلیتان فکر کنید، آرزوهایتان برآورده نخواهد شد.

 

خوشبختی ابدی همیشه به سوی شما جاری است. اگر افکاری را که حرکت این جریان را کند می کنند یا مانع ورود آن در زندگی تان می شوند از خود دور کنید، در تمام بخش های زندگی تان متجلی می شود.

 

خلاصه ای از کتاب بازی برنده ها

نوشته استرو جری هیکس

2 thoughts on “خلاصه کتاب بازی برنده ها”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *