درباره ما - سبک برتر | آموزش مهارتهای فردی و سازمانی

یک آشنایی خودمانی:

دوست عزیز سلام؛

یاونگی هستم، احمد یاونگی

نویسنده، سخنران و مربی مهارتهای فردی و سازمانی

 نویسنده دو کتاب با عناوین

 – استارت

– راز بزرگراه ۱۴۴۰

دارای مدارک دانشگاهی و گواهینامه‌های معتبر بین المللی در رشته‌های:

 – برق (دانشکده فنی ارومیه)

 – روانشناسی صنعتی و مدیریت MBA  (از انگلستان و آمریکا)

 

 

 

از خودم براتون بگم؟!

 زندگی من روزهای شیرین و تلخ بسیاری رو در دفتر خاطرات خودش داره روزهایی که لبخند از روی لبانم محو نشده و روزهایی که در غار تنهایی خودم بسر بردم. کما بیش زندگی من بسیار مشابه زندگی بیشتر مردم جامعه ایران بود و نتایجی که به دست می آوردم تا حدودی شبیه به نتایج آنان بود ولی در هر صورت در خودم احساس موفقیت نمی کردم و اهداف و آرزوهایی داشتم که بسیار دور از دسترس می‌نمود و مشکلات زندگی از جمله عدم موفقیت، درگیر بودن در مسائل ناخواسته، روابط عاطفی شکست خورده، وضعیت شغلی و مالی نامناسب و … روزبه روز بر شانه هایم سنگینی می کرد به طوری که احساس می کردم.

 

 

 

تصمیمی که گرفتم:

من از زندگی که هیچ قدرتی بر اون نداشتم عصبانی شدم بسیار عصبانی و خشم سراسر وجودم را دربر گرفت. یک بار و برای همیشه تصمیم گرفتم به زندگی ناخوشایندم بیشتر از این میدان ندهم و سیر ناکامی‌هایم را متوقف کنم و آنچه را که می خواستم به وجود آورم . من تصمیم گرفته بودم ولی نمی دانستم از کجا و چگونه باید شروع کنم به زبان ساده راهش را بلد نبودم فقط یک چیزی در درونم فریاد می زد و به من می گفت: از خدا کمک بگیر.

 

فردای آن روز، صبح خیلی زود قبل از اینکه کسی از خواب بیدار شود به بالای کوهی رفتم و در پیشگاه خداوند نشستم و سر خم کردم و با تمام وجودم کمک خواستم. چند ساعتی را با خودم خلوت کردم و همه مسائلم را به خداوند واگذار کردم مشکلاتی که به من اجازه خندیدن، خوش بودن، لذت بردن از دقایق زندگیم و حتی بازپرداخت وام بانکی ناچیزی رو نمی‌داد  و بی‌پولی به من بسیار فشار می‌آورد و حتی برای پرداخت اجاره بهاء آپارتمان کوچکی که سرپناه زندگی خانواده کوچکم بود مشکل داشتم.

 

 

در هر صورت تصمیم من جدی بود و با تمام وجودم یاری خداوند را فراخواندم، می‌دانستم و باور داشتم دیگر تنها نیستم و حل و فصل مسائل زندگی من امری بدیهی است. بنابراین باعظم راسخ و اشتیاق شروع به بررسی و دقت در نحوه زندگی خودم و افراد مشابه خودم کردم و همان نوع و سبک زندگی و برخوردها را با سایرین که موفق و خوشحال بودند مقایسه کردم به نتیجه‌ای جالب رسیدم و فهمیدم نحوه عملکرد ما با آنان از جهات بسیاری متفاوت است و برخوردهای آنان و حتی کسب درآمدشان با من و امثال من بسیار تفاوت دارد.

 

 

آنچه انجام دادم:

شروع به گفتگو، مطالعه و دقت و الگوبرداری از نحوه رفتار و عملکرد افراد موفق کردم. ندایی از درونم راهنمایی می‌کرد و می‌گفت: «هر تغییری ابتدا از خود تو شروع می شود، ابتدا از خودت شروع کن» بنابراین، روی  ایجاد شخصیت و تغییر باورهای نادرستم تمرکز کردم  چراکه برای تغییر زندگیم لازم بودم خودم را تغییر بدهم پس از هر بابتی و هر امکانی برای ارتقاء خودم در همه زمینه‌های زندگی بهره گرفتم با این کارها کم کم نتایج رو به بهبودی گذاشت. هرچه بیشتر درک می‌کردم و روی باورهای نادرستم کار می کردم بیشتر اوضاع عوض می شدم و من در تصمیم خودم جدی تر می شدم.

از آن زمانی که من تصمیم گرفتم خودم را تغییر دهم تا کنون چند سالی گذشته است و من موفقیت های بسیاری به دست آورده ام و اکنون احساس خوشبختی می‌کنم.

 

 

تمام صحبتم با شما و هر کسی این است:

  1. آیا خودت را دوست داری؟
  2. آیا خودت را خوشبخت احساس می کنی؟
  3. آیا برای شادی‌هایت احترام قائلی؟
  4. آیا برای آنچه داری سپاسگزاری؟
  5. آیا تصمیمی برای بهتر کردن زندگیت داری؟
  6. آیا می‌خواهی موفق‌تر باشی؟

 

 

 

رسالت من:

بر همین اساس تصمیم دارم به تمام کسانی که می‌خواهند موفقیت بیشتری را در زندگی بدست آورند کمک کنم تا لذت زندگی را بچسند و با خود مهربانتر باشند.

دوستان عزیزم مهم نیست الان در چه وضعیتی قرار دارید شاید از زمان شروع من بسیار بهتر باشید و شاید هم بدتر؛ ولی در هر حالتی و در هر وضعیتی که هستید باور کنید می‌توانید و قادرید فرمانروای زندگی خود باشید و زندگی بهتری رو تجربه نمایید. من توانستم  زندگی خودم رو تغییر بدهم مطمئن باشید هرکسی که تصمیم بگیرید و شخصیتی را که می خواهد به آن تبدیل شود را درک کند و آن را ایجاد نماید موفق می‌شود.

 

 

 

من با شما هستم:

برای آموزش و یادگیری بیشتر مفاهیم در زمینه مهارتهای فردی و سازمانی که تاثیر تام بر همه ابعاد زندگی هر یک از ما انسان ها در جای جای این دنیا دارد می‌توانید از وب سایت سبک برتر و از انواع فرمت‌های آموزشی به خصوص موارد آموزشی رایگان استفاده کنید. کسانی که مایل هستند از نزدیک و حضوری از آموزش‌های ما استفاده کننده می‌توانند از طریق شرکت در سمینارها و رزرو وقت قبلی در کارگاه‌هایی که در این خصوص برگزار می‌کنیم شرکت کنند در ضمن کسانی که می‌خواهند در زمینه‌های مختلف مشاوره خصوصی بگیرند این امکان برایشان فراهم است تا از هر جهت خود را ارتقاء دهند و با درک و ایمان به توانایی‌هایشان بیشتر از پیش موفقیت‌های زندگی را به آغوش بکشند.

 

یا چنان نمای که هستی

یا چنان باش که می نمائی

این بیت بالا را برای اولین بار در مطب یک پزشک دیدم و آن را سرمش زندگی خود کردم.

 

 من توانستم از پیله‌ای که دست و پایم را بسته بود خودم را رها کنم و می‌خواهم به تو بگویم تو نیز می‌توانی:

 

چه کسی می‌داند

 که تو در پیله‌ی تنهایی خود، تنهایی؟

 چه کسی می‌داند

 که تو در حسرت یک روزنه در ، فردایی؟

 پیله ات را بگشای

 تو به اندازه پروانه شدن زیبایی!