باورهای غلط - سبک برتر | آموزش مهارتهای فردی و سازمانی
دیرین دیرین! باورهای غلط

۱۶ اسفند ۱۳۹۵

باورهای غلط

باورهای غلط:

باور به معنی اصول و اعتقاداتی است که شما در درست بودن آن شک ندارید. آن را کاملاً درست ارزیابی می کنید. باور هر انسانی کلیت زندگی او را در بخش های مختلف زندگی تعیین می کند. باورها می توانند همچون یک شمشیر دولبه عمل کنند. هم باعث خوشبختی و موفقیت شما باشند و هم باعث ناراحتی و عدم موفقیت شما شوند.

 

 

تشخیص باورها:

باورهای درست و غلط را می توان از روی نتایج آنها شناخت. هرباوری نتیجه ای را در زندگی شما به وجود می آورد. در صورتی که در بخشی از زندگیتان موفق هستید به دلیل باور شما راجع به آن موضوع است. عکس مطلب هم صادق است.

 

 

شکل گیری باورها:

باورها یک روزه به وجود نمی آیند. باورها شما از بدو تولد شما تا زمان حال شکل گرفته اند. حاصل تربیت شما در خانواده، مدرسه و جامعه است. والدین شما اولین مربیان شما هستند. آنان با نوع تعالیم شان اولین و پایه ای ترین باورهای فردی و اجتماعی را در شما شکل می دهند. در مرحله بعد شما از رسانه ها، مدرسه، معلمان و سایرین آموزش های بیشتری را دریافت می کنید. اعتقادات و اصولی که بارها تکرار شوند به مرور در بخش ناخودآگاه مغز جای می گیرند. این اعتقادات و اصول را می شنوید، می بینید و تکرار می کنید. آنگاه در بخش عقده های پایه ی مغز جزء اساس اطلاعات شما می شوند. و برای تغییر باورها لازم است دوباره و به شکلی دیگر این اصول و ارزشها تکرار شوند.

 

 

راهکارهای تغییر باور:

۱٫ خودآگاهی

۲٫ پرسش

۳٫ تمرکز

۴٫ تلقین

۵٫ تصویرسازی

 

 

یک پیشنهاد:

کتاب استارت را تهیه کنید. من در آن اصول برنامه ریزی و سازماندهی مغز به همراه سایر موارد کاربردی را به صورت کامل توضیح داده ام. برای کامل کردن موفقیت و رسیدن به هر آنچه در زندگی می خواهید حتماً کتاب راز بزرگراه ۱۴۴۰ را پس از خواندن کتاب استارت تهیه کنید. در کتاب راز بزرگراه ۱۴۴۰ من شما را با ۵ انرژی بیشتر آشنا می کنم. حاصل آن تغییر و پیشرفت همه جانبه زندگی شماست. بدانید در صورت تسلط بر ضمیرناخودآگاه و به روزرسانی و مرتب کردن باورهایتان می توانید شاه زندگی خودتان باشید.

 

 

بیشتر بخوانید: کتاب استارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *