زمستان فروش را بهار کنید - سبک برتر | آموزش مهارتهای فردی و سازمانی
فروش بهارانه در زمستان

۱۱ بهمن ۱۳۹۵

زمستان فروش را بهار کنید

اهمیت آموزش در امر فروش بر کسی پوشیده نیست و متخصصین امر کاملاً به ارزش آن واقفند.

زمستان فروش را بهار کنید:

در این فایل تصویری بخش کوتاهی از یک جلسه کاری را برای شما عزیزان آماده کرده ایم تا در هر وضعیتی که هستید بتوانید میزان فروش خود را در اختیار بگیرید و همچنان بهترین فروش را داشته باشید. چطور می توانید بیشتر از همیشه کالا و خدماتتان را بفروشید ؟

وجه تمایز فروشندگان:

آنچه یک فروشنده را از سایر فروشندگان متمایز می کند در چند نکته مهم نهفته است. نکاتی که مسلط شدن بر آن نیازمند یادگیری، قوه ذهنی منسجم، صرف زمان، کسب و تجربه و عملگرایی است.

موفقیت در کار فروش، ۸۰% مربوط به شخص فروشنده است. تصویر ذهنی و نوع نگرشی که او نسبت به خودش، کارش و محصولش دارد. باقیمانده یعنی ۲۰% مربوط به بکارگیری تکنیکهای فروش است. از جمله: طرح سؤال، غلبه بر اعتراضات، مهارتهای بیانی و زبان بدن و به سرانجام رساندن فروش است.

بخش مهم فروش:

بخش مهم فروش شخصیت فروشنده و  بکارگیری استراتژی مناسب است.

– درکار فروش آیا خودت را حرفه ای می دانی؟

– آیا به کارت عشق می ورزی؟

– آیا شغلت را دوست داری؟

– آیا می توانید بر ترس غلبه کنید؟

– آیا یاد می گیرید و به دانسته هاتون عمل می کنید؟

سوال خوب و ارزنده ای است؟…

 

همانطور که در جلسه بیان کرده ام جامعه شناسان و روانشناسان، انسان را تحت تأثیر ۳ جبر یا نقش دسته بندی می کنند:

۱٫ جبرگرایی ژنتیکی

۲٫ جبرگرایی محیطی

۳٫ جبگرایی روانی

جبگرایی روانی و ژنتیکی در روانشناسی فرویدی به آن پرداخته شده است. که در صورتی که می خواهید بیشتر بدانید لطفاً به لینک زیر مراجعه کنید:

بیشتر بخوانید: سرنوشت را باید از نو نوشت!

مستندات و تحقیقات فروش:

با این وجود منظور نوعی جبگرایی محیطی است. فروشندگان سطح پایین در این باور هستند که فروش آنان بسیار تحت تأثیر محیطی است که در آن فروش می کنند. البته قرار گرفتن در زمان و مکان درست و استفاده صحیح از موقعیت بسیار مهم است. با این وجود در همان محیط چه در حالت نرمال و چه در حالتهای دیگر باز عده ی کمی از فروشندگان ۸۰% درآمد حاصل از فروش را نسیب خود می کنند.

یعنی در شرایط بد باز ۱۰% از فروشندگان ۸۰% فروشها را انجام می دهند. این آماری است که از سوی انجمن ملی فروشندگان آمریکا منتشر شد و مستند است.

در ادامه دانشگاه هاروارد بر روی ۱۶ هزار فروشنده مطالعه و بررسی کرد و نتیجه ای نهایی قابل توجه است. در این آزمایش کسانی تصویر روشنی از کار فروش دارند ۱۶ برابر بیشتر از سایرین که تصویر شفافی نداشتند فروششان بیشتر است.

نتیجه:

در صورتی که می خواهید یک فروشنده ی حرفه ای باشید و سطح درآمدتان بالا باشد باید اسلوب کار فروش را یاد بگیرید. ابتدا شخصیت سازی کنید و تبدیل به انسانی شوید که پیش از این نبودید. در مرحله ی بعد استراتژی پیش شرط استفاده از تکنیکهای فروش است. بنابراین، بر روی موارد یاد شده مسلط شوید چرا که اگر تاکتیک را به شخص نامناسب در مکان نامناسب ارائه کنید نتیجه آنچه شما می خواهید نخواهد بود. هرچه بیشتر یاد بگیرید حاشیه ی پیروزی شما به عنوان یک فروشنده بیشتر است.

به شما توصیه می کنم : دوره جامع فروش حرفه ای را تهیه کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *