سرنوشت را باید از نو نوشت! - سبک برتر | آموزش مهارتهای فردی و سازمانی
سرنوشت را باید از نو نوشت!

۲۸ اسفند ۱۳۹۵

سرنوشت را باید از نو نوشت!

سرنوشت (شانس) آیا واقعیت دارد؟

برآمد باد صبح و بوی نوروز

به کام دوستان و بخت پیروز

مبارک بادت این سال و همه سال

همایون بادت این روز و همه روز (سعدی)

دوستان و همراهان عزیز سلام و درود بر شما

اینجانب احمد یاونگی مربی و مدرس مهارتهای فردی و سازمانی؛ فرصت رو غنیمت می شمارم و  فرار رسیدن نوروز و سال ۱۳۹۶ را به همه شما هموطنان ارجمندم پیشاپیش تبریک میگم. امیدوارم سال نو براتون بخت نو، شانس نو، عادت نو، باور نو و جیبهایی پر از پول و لبانی که خنده از روی آن محو نمی شود به ارمغان بیارد. (آمین)

در این فایل ویدئویی میخوام با شما درباره سرنوشت (تقدیر) صبحت کنم و به شما بگم که چطور می توانید خوش شانس تر از همیشه باشید.

سرنوشت:

سرنوشت، واژه ای بسیار پرکاربرد در بین مردم جامعه است. بیشتر از ۷ میلیارد نفر بر روی این کره خاکی زندگی می کنند. از بین این همه جمعیت به راستی تعداد بسیار کمی از سرنوشت خود راضی هستند. بیشتر مردم احساس می کنند در حقشان ظلم شده است. اهداف و آرزوهایی دارند که به آن نرسیده اند. در حالی که خود را لایق استفاده از مواهب بیشتر می دانند. این ناکامی باعث نارضایتی بیشترشان است و در توجیه این ناکامی به خود و دیگران می گویند: من انسان بد شانسی هستم. سرنوشت من بد نوشته شده است.

– آیا شما جزء این افراد هستید؟

– آیا شما از سرنوشت تان راضی هستید؟

– آیا می خواهید اصل مطلب را درک کنید؟

بیشتر بخوانید: خلاصه کتاب بازی برنده ها

تأثیر وراثت بر سرنوشت و شانس:

وراثت ژنتیکی:

انسان خالق سرنوشت خودش است. او می تواند زندگیش را آنگونه که دوست دارد خلق کند. در روانشناسی فرویدی این اعتقاد وجود دارد که وراثت ژنتیکی تعیین کننده است و کمیت و کیفیت زندگی افراد را تشکیل می دهد. گذشته، حال و آینده شما از وراثت ژنتیکی تأثیرپذیر است. در این نظریه دوران کودکی انسان بخشی بسیار مهم از زندگی یک انسان است. آنچه در کودکی می آموزیددر تمام عمر همراه شماست تا وقتی که به آگاهی برسید.

وراثت اجتماعی:

در صورتی که یک انسان به آگاهی برسد و از خود سوال بپرسد نوعی از تعلیم وتربیت شروع می شود. لازمه این نوع تربیت یادگیری و درک مفاهیم جدید است. غالباً افراد درباره آنچه به آن اعتقاد داشتند دچار شک و تردید می شوند و ذهن پرسشگرشان به سمت نوع جدیدی از وراثت آنان را سوق می دهد. دانشمندان از این نوع وراثت با عنوان وراثت اجتماعی یاد می کنند. یک انسان در مسیر زندگی و در اثر تعامل با افراد و محیطهای جدید همواره در حال کشف و یادگیری است.

نظریه وراثت اجتماعی در تقابل با نقش تاثیر پذیر وراثت ژنتیکی است و آن را به چالش می کشد.

بیشتر بخوانید: محله لات های مغز

نکته:

افراد بی شماری والدین بسیار بدی دارند و در محیطی نامناسب پرورش یافته اند. با این وجود با گذشت زمان و آگاه شدن و پیگیری روش جدید توانسته اند مهارتهای بیشتری را بیاموزند. این افراد در اثر نشست و برخاست با افراد شایسته و قرار گرفتن در محیط مناسب مسیر زندگی شان را عوض کرده اند. البته، عامل اصلی قرار گرفتن این افراد در محیط های مناسب با افراد شایسته خود موضوعی است که سرنوشت را رقم می زند. ما در این فایل تصویری بیشتر درباره آن صحبت کرده ایم. از سوی دیگر افرادی بوده و هستند که بهترین والدین را دارند در محیط بسیار مناسب پرورش می یابند. با این وجود در آینده جزء افراد ناکارآمد، هنجارشکن و ضد قوانین اجتماعی می شوند. البته تایید و رد نظریه های وراثت موضوعی نیست که ما بتوانیم در این نوشتار و فایل تصویری کوتاه آن را رد یا تایید کنیم.

سعی بر این است تا یکبار برای همیشه درباره شانس و سرنوشت مطلبی کلی را خدمت شما عرض کنیم تا بتوانید از این پس شاه زندگی خودتان باشید.

برای این مطلب ارزشمند ویدئو را تا آخر نگاه کنید.

متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *