ثروت مزیتی ممتاز است؟ - سبک برتر | آموزش مهارتهای فردی و سازمانی
ثروت مزیتی ممتاز است، نظر شما چیست؟

۱۸ آبان ۱۳۹۵

ثروت مزیتی ممتاز است؟

ثروت یک مزیت الهی است و تمایل به ثروتمند بودن نشانه ­ی تعادل جسم، ذهن و روح است.

اهمیت ثروت:

ثروتی که از راه خلق و آفرینش و استفاده­ ی بجا و به­ موقع از قوانین ثابت الهی تحصیل شود، اسباب آرامش و آسایش جمعی است. این ثروت مانند هوای تازه‌ای است که طراوت و لطافت را ارزانی زندگی شما، دیگران و دنیای پیرامونتان می‌کند.

ثروت یک مزیت الهی است و تمایل به ثروتمند بودن نشانه ­ی تعادل جسم، ذهن و روح است. با ثروتمند شدن می‌توانید درجهت برآورده کردن هریک از نیازهای جسمی و ذهنی و روحی خود اقدام کنید و شادی بیشتری را وارد زندگی­تان کنید.

 

تأثیر ثروت بر جسم، ذهن و روح:

با ثروتمند بودن شما می‌توانید امکانات بیشتری را برای داشتن جسمی سالم و مناسب در اختیار داشته باشید. در صورت ثروتمند بودن می‌توانید زمان بیشتری را به ورزش اختصاص دهید. تمرینات ورزشی را تحت­ نظر یک مربی کارآزموده با تمرینات و مهارت‌های خاص فرابگیرید و در زمان کمتری بر فنون آن رشته ورزشی تسلط یابید. وقتی ثروتمند هستید این امکان را دارید که از غذاها و نوشیدنی‌های بهتری استفاده کنید، پس جسمی سالم­تر خواهید داشت.

اگر به بیماری خاصی مبتلا باشید و برای معالجه­ آن اقدام کنید، درصورتی ثروتمند بودن، از بابت تامین هزینه‌های پزشکی خود یا اعضای خانواده ­تان نگرانی ندارید. هرچند که عمر و زندگی در دست و اختیار خداوند است و هر زمان که مقرر شده باشد، زندگی خاتمه می‌یابد. اما در کل فرد ثروتمند برای تأمین هزینه‌های درمانی نسبت به کسی که فقیر است نگرانی کمتری دارد. شخص فقیر مجبور است از دو سو درد و رنج فراوانی را متحمل شود:

– اول، درد ناشی از بیماری خود یا اعضای خانواده‌اش

– دوم، تحمل هزینه‌های درمان.

در بسیاری از موارد شاهد هستیم که این افراد تاچه­ حد به­ دلیل هزینه‌های درمانی خود تحت فشار قرار می‌گیرند. در پاره‌ای اوقات مجبور می‌شوند به اقداماتی دست بزنند که خارج از عرف و هنجارهای موجود است و با این کار بر مشکلات و گرفتاری‌هایشان افزوده می‌شود. این مثال‌ها بخشی از مثال‌های متعددی هستند که نقش مؤثر ثروت بر سلامتی انسان را بیان می‌کند.

از نظر ذهنی، وقتی ثروتمند باشید از آرامش بیشتری برخوردارید. ثروت باعث می‌شود:

– ذهن درجهت سازندگی و بر مدار آفرینش مشغول به کار می شود.

– راحت تر از همیشه  نیازهای اساسی انسان شامل خوراک، پوشاک و مسکن مناسب فراهم می شود.

– ذهن به چیزهای نامطلوب کمتر توجه می کند.

– ذهن و مغز در این تفکر است، که کجا می‌توان پیشرفت بیشتری ایجاد کرد.

 

نظر مردم عامی درباره ثروت:

دراین­ باره می‌دانم از مردم کوچه و بازار بسیار شنیده‌اید، ثروتمندان از نظر ذهنی دغدغه‌های بسیاری دارند و در آسودگی­ خاطر به سر نمی‌برند و آسایش ندارند. اما کسانی که این­گونه اظهارنظر می‌کنند، فقط برای توجیه فقر و ناکامی‌هایشان این­طور سخن می‌گویند.

در سراسر جهان، بیش از هفت میلیارد انسان زندگی می‌کنندکه هریک مسائل مربوط به خود را دارند و در تلاشند تا راه­ حل‌های مناسبی برای آن­ها بیابند. حال، دراین­ میان مردم فقیر در فکر چگونگی بازپرداخت اقساط و بدهکاری‌ها، پرداخت کرایه ­ی منزل، تأمین هزینه‌های معاش خانواده و رساندن اول برج به آخر برج هستند. این افراد همیشه احساس گرفتاری، نارضایتی و سرخوردگی می‌کنند. درسوی­ دیگر، در همین دنیا کسانی در این اندیشه هستند که:

– چگونه بیشتر تولید کنند؟

– چگونه بیشتر بفروشند؟

– چگونه به کارمندان و کارگران خود حقوق ماهانه‌شان را بپردازند؟

– چگونه آخرین مدل ماشین دلخواه یا ویلایی را بخرند یا در کدام منطقه زمین یا مستغلات بخرند تا برایشان سودآورتر باشد؟

و ازقِبَل این نوع اندیشه می‌توانند تفریحات و مسافرت‌های بهتر و بیشتری داشته باشند و از دغدغه و گرفتاری‌های خود برای ایجاد آسایش و رفاه بیشتر بهره ببرند.

 

نوع کارکرد ذهنی افراد:

تفاوت در کارکرد ذهنی این دو گروه است. آیا می‌توان تشویش و تفکر این دو گروه را با هم به مسابقه و مقایسه گذاشت؟

از نظر کارایی، اندیشه‌ای که بر مسائل، مشکلات و چاره ­اندیشی برای بازپرداخت بدهکاری، وام، کرایه و دیگر نگرانی‌هایی ناخواسته تمرکز دارد با اندیشه‌ای که بر ساخت و خلق کارخانه، موسسه‌، شرکت یا بنایی برای امری خاص متمرکز است، بسیار با هم متفاوت است.

 

ذهن ثروتمند قادر است ثروت بیافریند و برای این آفرینش به همکاری دیگران نیز نیاز دارد و به­ تنهایی کسی قادر نیست مهمی را به انجام برساند. ثروتمندی که قصد بنای یک مجتمع تجاری را دارد به­ محض آنکه امکانات و موقعیت آن را میسر و فراهم ببیند دست به کار می‌شود. از ابتدای امر که شروع به ساخت برج می‌کند تا انتهای کار، همواره کسانی در قالب‌های کاری مختلف با وی همکاری می کنند و در فرایند ساخت و ساز درآمد متناسب با شغلشان عاید آن­ها خواهد شد. به این طریق با فکر او ثروت بیشتری به افراد دیگری خواهد رسید.

 

درخصوص، ساخت یک کارخانه­ تولیدی یا صنعتی نیز وضع به همین منوال است. فکر و ثروت وی به خودش و دیگران منفعت می‌رساند و ذهن او یک ذهن خدمت­ رسان و خلاق خواهد بود و خدمت بیشتری را به جامعه‌اش می‌کند. هرچه تعداد این افراد بیشتر باشد اقتصاد بیشتر رونق می­گیرد و سطح رفاه زندگی مردم رو به بهبودی خواهد گذاشت.

 

از نظر روحی نیز می‌توانید با استفاده از ثروت به بسیاری از نیازهای روحی خود و دیگران پاسخ مناسب دهید و آن نیازها را برآورده سازید. فرد ثروتمند می‌تواند به تعطیلات برود و اوقات خوشی را با خانواده و دوستانش در هر کجا که بخواهد داشته باشد. می‌تواند با اتومبیل مدل بالا و لوکس خود به ویلای زیبایش برود و از لطافت و طراوت و مهر دریا و هوای مطبوع ساحل استفاده کند و به سکون و آرامشی خاص دست می‌یابد.

 

یک ثروتمند نگران هزینه‌های روزانه­ خود نیست و با تدبیر و قدرت می‌تواند به این امور بپردازد.

لذتی بالاتر از بخشش نیست؛ ثروتمند به­ راحتی می‌تواند هدایای زیبا و مطابق با شأن و منزلت همسر و خانواده‌اش را تهیه کند و بهترین سرخوشی و شعف را نصیب خویش و اعضای خانواده‌اش کند.

او می‌تواند از ثروت خویش برای ساختن یک بیمارستان، مدرسه یا مرکز برای رفع نیازها و خدمت ­رسانی به دیگران استفاده کند.

همه­ مواردی که بیان شد تنها بخش بسیار کوچکی از مزیت ثروت است.

 

نتیجه گیری:

درنهایت، ثروت یک خاصیت والای الهی و انسانی را با خود به صاحبش می‌بخشد و آن موهبت آزادی و قدرت است. همه­ کارهای ما انسان‌ها برای یافتن آزادی و داشتن زندگی زیبا و همراه با لذت است. ثروت به شما توان انتخاب بهترین‌ها را می‌دهد و قدرت و توانایی انجام دادن امور خاصی را خواهید داشت که دیگران به­ دلیل فقر از آن محرومند.

خرسندم که به شما این نوید را بدهم که شرایطی به وجود آمده که شما هم قادرید با استفاده از این شرایط بر میزان درآمد و ثروتتان به شیوه ای کاملاً درست و اصولی بیافزایید.

می خواهید بدانید چگونه؟

 

 

نگاه کنید:

One thought on “ثروت مزیتی ممتاز است؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *