ورود افکار منفی ممنوع ! - سبک برتر | آموزش مهارتهای فردی و سازمانی
ورود افکار منفی ممنوع !

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

ورود افکار منفی ممنوع !

توجه کنید ذهن انسان می تواند مانند یک اتوبوس یا قطار و یا هواپیما باشد، که هدفها تا زمانی معیین وارد می شوند …

ورود افکار منفی ممنوع

چگونه کاری کنیم زندگی به خواسته های ما جواب مثبت بدهد؟

– زمانی که افکار مخرب و بیهوده را در ذهنتان محدود کنید. قادر خواهید بود آن را کنترل کنید. با بکارگیری این روش می توانید آینده مجهول خود را پیدا کنید و به میل خودتان آن را بسازید.

– وقتی لحظه اجابت آرزوی شما برسد هر آرزویی که داشته باشید ولو کوچک یا بزرگ قابل اجابت است. چرا که همان طرح و نقشه آینده شما خواهد بود. از آن به بعد ارباب سرنوشت خویش هستید.

– در صورت خواست قلبی شما دنیا با همه مشکلات و گرفتاریهایش مطیع شما خواهد شد. می توانید به جای گرفتار شدن در دام ناخواسته هایتان آن زندگی رویایی که می خواهید را داشته باشید و زندگی در چنگ قدرت و نیروی تفکر شما باشد.

رسیدن به موفقیت بدون پرداخت هزینه مناسب، امکان پذیر نیست. اگر شخصی به دنبال چیزی باشد، برای به دست آوردن آن از هیچ کوششی دریغ نمی کند. همه همت خود را به کار می گیرد تا سرانجام به آن دسترسی پیدا کند.

– اگر شخصی به صورت پیوسته و همیشگی در فکر چیزی باشد، آن آرزو و خواسته قلبی، خود به خود خودش را نشان می دهد.

– سماجت و پشتکار در هر کاری بسیار سودمند و پسندیده است. چرا که خواسته قلبی باید به نیروی محرکه ی بسیار قوی برای حرکت و ادامه راهتان برای رسیدن و نیل به هدف باشد.

از دلایل مهم شکست در کارها ترک هدف است. بسیاری از افراد با مواجهه با اولین مصائب و مشکلات که بر سر راه رسیدن به هدف به وجود می آید روحیه خود را از دست می دهند. ودست از کار می کشند و به گوشه ی تنهایی خود پناه می برند.

 

پیشگیری از بروز افکار منفی

ورود افکار منفی ممنوع

 

 

چرا این اتفاقات روی می دهد؟

جوابش ساده است مغز انسان به گونه ای ساخته شده که به صورت طبیعی از رنج گریزان و متمایل به کسب لذت است. تمام اقدام هایی که افراد مختلف در رویارویی با موارد گوناگون از خود بروز می دهند دقیقاً برای رسیدن به لذت بیشتر و پرهیز و فرار از از رنج است.

توجه کنید ذهن انسان می تواند مانند یک اتوبوس یا قطار و یا هواپیما باشد، که هدفها تا زمانی معیین وارد می شوند و در مقصد معینی پیاده خواهند شد. چه بسا بسیاری از اهداف بدون آنکه به مقصد نهایی برسند مغز شما را ترک کنند. چون مغز شما رسیدن به این اهداف را با حلقه های ربطی از خوشی و لذت پیوند نزده در نتیجه باعث عذاب است. در چنین حالتی رسیدن به هدف بسیار دور از انتظار است.

حلقه های ذهنی که مربوط به شادی و لذت است تعیین کننده هستند.

– آیا هدف شما با حلقه ربطی لذت مرتبط است؟

– آیا هدف شما با حلقه ربطی که تداعی گر رنج است مرتبط است؟

 

فرمول سه مرحله ای موفقیت در ذهن و مغز:

  1. تغییر
  2. ربط تغییر با شادی
  3. شرطی سازی مغز

به خودتان بگویید من این رنج را برای رسیدن به لذتی سپری می کنم که برایم دلپذیر است. من لایق استفاده و بهره مند شدن از این خوشی را دارم.

با این وجود افراد کمی تاب تحمل مشکلات و پشتکار لازم را در خود ایجاد می کنند. چرا که افراد لازم است آگاهانه این ربط و ضبط های ذهنی را به وجود آورند و کنترل کنند. اما جای تاسف است که شما به صورت غیر ارادی تسلیم مکانیزم خودکار مغزتان می شوید که می توانید از آن به نفع خود استفاده کنید. با این وجود به دلیل ناآگاهی از آن نیروی علیه خود استفاده می کنید و نتیجه نهایی لذت بخش را تداعی نمی سازید. بلکه بر روی موارد ناگواری که در زمان حال با آن مواجه هستید متمرکزید.

 

پیشنهاد ویژه:

حالت خودکار ذهن را به حالت خاموش درآورید و آگاهانه بر روی اهدافتان متمرکز شوید و فقط افکار و باورهای همسو با آن را بپذیرید و مورد عمل قرار دهید.

 

نکته:

با سماجت و چسپیدن به اهدافتان می توانید موقعیتهای مهمی را به دست آورید. به یاد داشته باشید قبل از رسیدن به موفقیت، همیشه شکستهای موقتی زیادی را تجربه خواهید کرد. بروز این موانع برایتان نباید هرگز به معنی ترک خواسته و آرزویتان باشد.

 

ناپلئون هیل: ” شکست دوست دارد که شخصی را آلت دست خود قرار داده و بازیش دهد درست در یک قدمی پیروزی، با حقه و نیرنگ فرد را می لغزاند و از گردونه خارج می کند.”

 

در روابط، مذاکره و درخواستهایتان گاهاً با جواب منفی های بی شماری روبرو می شوید. نکته مهم و با اهمیت این است که لزوماً جواب منفی به معنای رد خواسته شما نیست. بلکه جواب منفی که شما با آن روبرو می شوید از سوی مخاطبتان طبق یک سری از شرایط است. در صورتی که شخصی دانا و نکته سنجی باشید قادرید همان جواب منفی را تبدیل به جواب مثبت کنید.

با مهیا ساختن یک بستر مناسب که در ذهن افراد حلقه های ربطی نسبت به خوشی و لذت ایجاد می کند جواب مثبت بگیرید و شخص مورد نظر را با خواسته خود همراه کنید..

 

خاصیت مطلوب ایجاد کنید:

مخاطب شما یک انسان است و نقطه قوت و ضعف شما به همان اندازه نقطه قوت و ضعف اوست شما با گنجاندن یک یا چند خاصیت مطلوب در هدفتان، خواسته یتان، کالا و خدماتتان ناخودآگاه او را تحت تاثیر قرار دهید و با ارائه یک کیفیت مطلوب و عالی نامتان، خدمتتان را در ذهن او برای ابد به یادگار بگذارید

سخن آخر اینکه شهامت و ایستادگی بر سر آرمان و اهدافتان از شما شخصیتی ارجمند و قابل احترام می سازد کسی که ترسو و ترک کننده نیست و آرزوهایی خود را ارج می نهد و به آسانی آن را رها نمی کند و بر سر رسیدن آن معامله مساوی یا باخت انجام نمی دهد.

 

از همراهی صمیمانه شما سپاسگزاریم

ارادتمند شما

احمد یاونگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *