پیروزی هم مانند شکست یک عادت است؟! - سبک برتر | آموزش مهارتهای فردی و سازمانی
پیروزی هم مانند شکست یک عادت است؟!

۱۵ آذر ۱۳۹۵

پیروزی هم مانند شکست یک عادت است؟!

خوشحالم این فرصت دوباره به من داده شد تا یکبار دیگر همراه با شما باشم. مایلم مباحثی جدی در زمینه شناسایی عادات و باورهای موثر که متضمن موفقیت در زندگی افراد مختلف هست را در قالب چندین مقاله نوشتاری، صوتی و تصویری به صورت سریالی خدمتتان ارائه کنم با این وجود دوست دارم هم از مشارکت و نظرهای شما استفاده کنم و هم اینکه بفرمایید دوست دارید با کدام یک از فرمتهای آموزشی مطالب تهیه شود:

 • نوشتاری
 • صوتی
 • تصویری

لطفاً قبل از شروع این آموزش سریالی نظرات خود را در زیر همین صفحه قید فرمایید تا بتوانیم مفیدتر و موثرتر در خدمت شما باشیم.

دراین صفحه مطالب مقدماتی برای شروع و وارد شدن به بحث بیان میشود بنابراین، از شما انتظار دارم در این برنامه شرکت کنید و نظرات خود را درباره عادات بیان کنید از جمله:

 • آیا به نظر شما پیروزی هم مانند شکست یه عادت است؟!
 • عادات چقدر در موفقیت افراد تراز اول موثر است؟
 • چگونه این افراد توانسته اند در خودشان عادات عالی ایجاد کنند و آن عادتهای چه عادتهایی هستند؟
 • درباره عادت نگرشها و برداشتهای خودتان را بنویسید.
 • تجربیات خودتان را در زمینه های مختلف به اشتراک بگذارید
 • در حد امکان به سوالات سایر دوستان پاسخ دهید و در امر آموزش مشارکت کنید

منتظرم نظرات خوب و ارزشمند شما را دریافت کنم برایم حتماً از نظرات خودتان بنویسید در خاطرات و رویدادهای زندگی شخصی خودتان یا اطرافیانتان جستجو کنید صندوقچه ذهن خود را وارسی کنید و دنبال شواهد بگردید تا هم همراهی بیشتری با این آموزش داشته باشید و هم ذهن و روانتان برای دریافت و یادگیری مطالبی که ارائه خواهد شد توانا و پویا شود.

میدانم با این حرف من موافق هستید که افرادی هستند که با کمترین میزان آزمون و خطا همواره در صدر موفقیت قرار دارند: در شغلشان پیشتاز هستند، جسم و روان شادابی دارند، همسر زیبا، فرزندان شایسته، مواهب بسیار، دست به خاک میزنند برایشان طلا می شود در حالی که عده ای با وجود تلاش بسیار همیشه انگار در حال دویدن روی تردمیل هستند و جز عرق روی پیشانی و تنگی نفس و خستگی چیزی عایدشان نمی شود.

روابط خانوادگی نامناسبی دارند یا اینکه از میزان درآمد نچندان قابل قبولی برخوردارند و همیشه با افراد خانواده و یا افرادی که در جامعه و یا در محیطهای اجتماعی سروکار دارند کج دار و مریض برخورد می کنند و تحمل اینگونه افراد برای مدت نسبتا طولانی جداً کاری طلاقت فرساست که صبر ایوب می طلبد.

خوب انسانها از نظر ابعاد فیزیکی و جسمی با هم تفاوتهایی دارند و درپاره ای از خصوصیات با هم حالتهایی از افتراق دارند. به عقیده جامعه شناسان و روانشناسان افراد مختلف تحت تاثیر ۳ نقشه اجتماعی متفاوت هستند.

کدام ۳ نقشه اجتماعی متفاوت؟

 1. جبرگرایی ژنتیکی: آنچه هستی حاصل وراثت ژنتیک توسط از اجداد آن را به ارث برده ای
 2. جبرگرایی روانی: آنچه هستی در اثر تولد توسط سیطره والدین تو برایت شکل گرفته است.
 3. جبرگرایی محیطی: انچه اکنون هستی شکلی است که جامعه تو را به آن شکل درآورده است. یا بهتر است بگوییم محیط بیرون تو را کنترل کرده و می کند.

با این وجود در این آموزش می خواهیم پا را از این مباحث فرا نهیم و با هم یک مفهوم جدید را باز کنیم مفهومی که بیان میکند با فرض تایید و صحه گذاری بر حالتهای جبرگرایانه ای که عنوان شد، انسان موجودی است که حالتهایی از آگاهی، وجدان، بلوغ و تعهد را در خود دارد و می تواند با آموزش و یادگیری روند تکامل شخصیتی خود را دچار تغییر و اصلاح کند.

 مگر آنکه شما به این جبر قاطع اعتقاد داشته باشید که ما انسانها به هیچ وجه هیچگونه اختیاری بر آنچه آن را زندگی می نمامیم نداریم که در همین ابتدا دوستانی که سفت و سخت خود را مقید به پذیرش این ایده خارق العاده کرده اند که انسان یک مترسک خیمه شب بازی است و هیچ توانایی برای ایجاد تغییر ندارد توصیه میکنم وقت خود را برای ادامه و همراهی با این بحث ارزنده و این وبسایت هدر ندهید و به همان گوشه و خلوت دنج خود برگردید و انگشت اشاره نازنینتان را از درون چاه مظلومیت به بیرون نگاه دارید و بفرمایید دیگران من را در قعر این چاه انداخته اند و آنان موظف هستند من را بر بال فرشته ها برگیرند و اریکه ای برایم بسازند و چنان طبع در اختیارم بگیرند که هرچه از دل برآمد در طرفه العینی مهیا شود.

اما سایر دوستانی که میخواهند فکری به حال و روز خودشان کنند و زندگیشان را از هر لحاظ ارتقاء دهند و باعث پیشرفت خودشان و دنیایی که در آن زندگی می کنند شوند آماده باشید که من احمد یاونگی نه به عنوان همه فن حریف بلکه به عنوان انسانی که دوست دارد آنچه در اثر مطالعه کتابهای زیادی در زمینه های ادبیات، عرفان، فیزیک، روانشناسی، مدیریت، پزشکی، تاریخ، فلسفه … و مصاحبه با افراد مختلف و فیض بردن از آموزش حضوری و غیر حضوری سایر اساتید ارجمند من نیز خواهان ارائه خدمتی صادقانه به مردمم و کشورم هستم و هیچ اسرار و پافشاری بر کسی یا چیزی ندارم که همراه ما باشد و تاییدمان کند. بلکه وظیفه من بیان و رساندن این پیام به گوش افراد آماده پذیرش و خواهان رشد است. به فرموده قرآن کریم در سوره یس که خطاب به مشرکان می فرمایید چه آنان را بشارت دهی و چه ندهی ایمان نخواهند آورد. بنابراین به اعتقاد من همیشه افرادی خواهند بود که هیچ وقت دست از شماتت بر نمیدارند و جز سخن خودشان حرف کسی را نمیپذیرند در نهایت معتقدم همدلی از همزبانی خوشتر است. دوست دارم افراد همدل با من باشند کسانی که در خودشان تعهد می بینند و نیت کرده اند جز افراد عامل و اثر گذار باشند نه افراد واکنشی یا حسی که با هر بادی جهتی به خود میگیرند.

از این به بعد منتظر آموزشهایی در زمینه عادات و باورها با عنوان باورها و عادات مؤثر برای موفقیت باشید که بسیار برایتان پرفایده و اثرگذار است. در صورت همراهی و به کارگیری نکات ذکر شده میتوانید قدمهای موثری در بهبود روند زندگی شخصیتان از هر بابت بردارید با این امید ما نیز سعی خواهیم کرد آموزشها را به صورت فایلهای تصویری کوتاه ارائه کنیم. در پایان خاطرنشان میکنم دوستانی که عضو سایت سبک برتر هستند می توانند از این آموزشهای رایگان تصویری استفاده کنند بنابراین دعوت میکنم به جمع خانواده شاد و صمیمی سبک برتر بپیوندید و همراه و همگام با ما باشید.

در ضمن در فایلهای آموزشی  می توانید

دوست و همراه شما

احمد یاونگی

 

One thought on “پیروزی هم مانند شکست یک عادت است؟!”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *