چگونه با کانالیزه کردن ذهن دنیا را کنترل کنید؟ - سبک برتر | آموزش مهارتهای فردی و سازمانی
چگونه با کانالیزه کردن ذهن دنیا را کنترل کنید؟

۱۵ شهریور ۱۳۹۵

چگونه با کانالیزه کردن ذهن دنیا را کنترل کنید؟

در این ویدئو که در پایین صفحه است قصد دارم یک روش عالی را به شما آموزش دهم که با استفاده از آن هرچیزی که در زندگی می خواهید را به دست آورید به شرط درک و اجرا آن به شما می گویم:

اما قبل از اینکه ویدئو را ببینید اجازه دهید یک داستان واقعی را تعریف کنیم:

دفتر کار من جایی هست که متاسفانه به صورت ناخواسته افراد معتاد به مواد مخدر بیشتر در آن قسمت تجمع دارند و من به شدت نسبت به این افراد حساس بودم و هر روز تعداد زیادی معتاد را می دیدم و فکر می کردم شهر من پر از معتاد شده است و این باعث تاسفم بود.

یک روز که قصد داشتم سری به خانه پدرم بزنم و آنان را ببینم برای یک لحظه تعدادی از افراد معتاد (در حدود ۱۰ نفر) دور هم جمع شده بودند صحنه ای بود که به شدت از آن تنفر دارم. می دانید که این افراد به دلیل نداشتن بضاعت مالی و آوارگی سر و شکل و قیافه ی ناجوری دارند و منظره نچدان خوشایندی را به وجود می آورند در هر صورت برای یک لحظه از خودم پرسیدم:

آیا در شهر من افراد سالم بیشتر هستند یا افراد معتاد؟

آیا به ازای هر ۱۰۰ نفر فرد سالم چند نفر معتاد در شهر داریم؟

به خودم جواب می دادم شکر خدا افراد سالم و متشخص زیادی داریم که مایه افتخار هستند و شاید در هر ۱۰۰ نفر نتوان ۱ نفر را هم جزء معتادان به مواد مخدر به حساب آورد.

یک دفعه نکته ای بسیار ارزشمند به مغز من خطور کرد می دانید آن نکته چه بود؟

چرا به جای توجه به افراد معتاد کانون توجهم را به فروشنده، مغازه دار، راننده تاکسی، افراد سالمی که در حال تردد هستند متمرکز نکنم؟

آنجا بود که تصمیم گرفتم هر وقت معتادی را دیدم سریع توجهم را به نظره زیبای یک درخت یا انسان های سالمی که در حال حرکت هستند جلب کنم.

می دانید چه اتفاقی افتاد؟

آموزش کانالیزه کردن ذهن
چگونه با کانالیزه کردن ذهن دنیا را کنترل کنیم؟

بعد از مدتی من به ندرت افراد معتاد را می دیدم و اگر هم بودند در کانون توجه من قرار نداشتند و الان خیلی کم پیش می اید معتادی سر راهم سبز شود.

در هر صورت ناهنجاری های اجتماعی از جمله معضل مواد مخدر یا سایر بزهکاری های مشابه بوده و خواهد بود و کسانی که فکر می کنند می توانند چنین مواردی را با جملاتی همچون معتاد یک بیمار است کم رنگ جلو دهند مشغول به فریب اذهان عمومی هستند در جهانی که بالغ بر ۷/۵ میلیارد نفر در آن زندگی می کنند یه دید دو سویه وجود دارد:

  1. منظره سیاهی و هر آنچه مربوط به آن است
  2. منظره روشنی و نور و هر آنچه مربوط به آن است.

به هیچ عنوان مدعی نیستم دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم یک مدینه فاضله است که گرگ و میش در آن با هم می توانند آب می خورند بلکه واقع بینانه انتخاب انسان ها را نشانه می روم و می گویم دنیا جایی است که من و سایرین در آن انتخاب می کنند نقاش و بازیگری  کدام نقش و پرده نمایش باشیم.

در هر صورت هریک از ما انسان ها قبل از ورد به این جهان برای آن اماده بوده ایم و نقش و مأموریت خود را پذیرفته ایم بهتر نیست در پی ایفای نقشی ماندگار و جاودانه باشیم

پرتره ای از سیاهی را بکشیم یا نقاش رنگین کمان عشق باشیم؟

بدی های هیچ گاه از دنیا رخت بر نخواهند بست چرا؟

چون عده ای هستند که بدی را به نیکی تفسیر می کنند.

پس من و تو چه کاری باید انجام دهیم؟

ما باید ذهن خود را بر روی نور، عشق و روشنی متمرکز کنیم تا نقاش خوبی و صفا باشیم.

در هر صورت جهان بیرون چه خوب و چه بد بازتاب باورهای شماست

تنها لازم است انتخاب کنیم می خواهیم چه نوع باوری داشته باشیم و با ساختن عادات درست کاری کنیم که محدوده زندگی خود و دیگران را به جایی بهتر تبدیل کنیم لازم نیست کارهایی بزرگ انجام دهیم بلکه لازم است بدانیم عظمت همیشه از اعمال کوچک اما پیوسته به وجود می آید.

می توانیم ساعت ها در این باره مطلب بنویسیم و نقد کنیم

اما به قول سعدی شیرین سخن که می فرماید

چندت کنم حکایت شرح اینقدر کفایت

باقی نمی توان گفت الا به غمگساران

5 thoughts on “چگونه با کانالیزه کردن ذهن دنیا را کنترل کنید؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *