۴ شاه کلید برای موفقیت (۱) - سبک برتر | آموزش مهارتهای فردی و سازمانی

۲۲ فروردین ۱۳۹۶

۴ شاه کلید برای موفقیت (۱)

۴ کلید یا بهتر است بگویم ۴ شاه کلید برای موفقیت هرچه بیشتر در اختیار شما دوستان عزیزم قرار می دهیم. بحران به دنبال پیشرفت رخ می دهد. لااقل برای قرنها به اینگونه بوده است. بنابراین، تسلط بر امور و کنترل بحران در موارد ناخواسته امری اجتناب ناپذیر است.

شاه کلید ۱ برای موفقیت:

– زندگی همانند تغییر فصلها هستند.

– نمیتوانید فصلها را تغییر دهید آما آیا میتوانید خودتان را تغییر دهید؟

– ولی چگونه میتوانید این کار را نجام دهید:

شاید جوابش این باشد با استفاده از نظم و قاعده اما این نظم  و قاعده را چگونه در زندگیتان به وجود خواهید آورد.

 

نکته:

بحران به دنبال پیشرفت رخ می دهد. لااقل برای قرنها به اینگونه بوده است. بنابراین، تسلط بر امور و کنترل بحران در موارد ناخواسته امری اجتناب ناپذیر است. این بحران وادارتان می سازد از منطقه امن زندگیتان خارج شوید، خودتان را ارتقاء دهید تا در موقع لزوم مدیریت کنید.

همانطور که در بالا اشاره شد زندگی هر انسانی همانند فصلهای سال برای خودش فصلهایی دارد.

 

سپری کردن زمستان زندگی:

شاید منظور من را از زمستان درک نکنید. منظورم:

– همان زمانهایی که مأیوس می شوید و دستتان به هیج جا بند نیست.

– مواقعی که برنامه ریزیهایی که برای زندگیتان پیش بینی کرده اید نتیجه دلخواهتان را نمی دهد.

– زمانهایی که نمی دانید چرا کارهایتان همچون یک تندباد در هم پیچید و هرچند به وقایع نگاه می کنید خودتان را بی گناه می دانید.

– تحمل مسائل عاطفی، مادی و اجتماعی در جمعی که شما را قبول ندارند و به یکباره از دوروبرتان پراکنده شده اند و اکنون تنهای تنهایید.

 

کلید اول برای رسیدن به موفقیت
      برای رسیدن به موفقیت باید خودتان را ارتقاء دهید و بیشتر روی آگاهی های خودتان سرمایه گذاری کنید

 

نکته:

شاید باور نکنید و قبول این شرایط برای شما سخت باشد با این وجود این مشکل و تنهایی برای شما یک نعمت خدادای است.

ایجاد تغییر در شرایط سخت:

آیا شما می توانید در فصلهای سالی که پیش رو دارید زمستان را دور بزنید و سالتان ۳ فصل داشته باشد؟ مسلم است چنین اتفاقی بر خلاف قانون طبیعت است. بنابراین، چه بخواهید و نخواهید زمستانی در پیش رو دارید. بنابراین، برای زمستان باید آماده باشید. برای روزهای تنهایی، یاس، روزهای گرفتاری و شکستهای اقتصادی.

قانونی به نام قانون انتظار وجود دارد و بیان می کند: خود را برای هر چیزی آماده کنید همان را در زندگیتان شاهد خواهید بود. بنابراین، موردی که خطاب به شما دوست عزیز بیان می شود این نیست که تمرکز خودتان را روی موارد ناخواسته بگذارید. بلکه استفاده از قضیه ای است به نام تناقض استوک دیل، یعنی چی؟

 

تناقض استوک دیل:

تناقض استوک دیل بیان می کند که همواره دورنمایی از موفقیت را در روح و روانمان حتی در سخترین حالات ممکن داشته باشیم. با این وجود از قبول واقعیات زندگی هرچند تلخ فرار نکنیم و خودمان را گول نزنیم.

شاه کلید 1 برای رسیدن به موفقیت
بهبود شخصی با استفاده از ۴ شاه کلید فوق العاده تاثیرگذار

 

قبول دارید در هر صورتی راهمان و زندگیمان موارد ناخواسته ای دارد درست است؟ بنابراین، برایش حتما چاره جویی می کنید. در عین حال آن منظره و دورنمایی که می خواهید به آن برسید را هرگز فراموش نکنید و اجازه ندهید تصویری ذهنیتان خراب شود.

 

حلقه های ربطی ذهن:

شما می توانید خودتان را ارتقاء دهید جسم، ذهن و روحتان را پرورش دهید و خود را به نیرویی عظیم از فرزانگی ملحق کنید. بنابراین، بگذارید زمستان تغییر نکند بلکه شما هستید که تغییر می کنید.

برای رسیدن به این منظور بیایید حلقه های ارتباطی که در ذهنتان دارید را پیدا کنید. در آنها دقت و اندیشه و تفکرتان را در زمینه ای که مشکل دارید به گونه ای دیگر تعریف کنید.

برای مثال: در صورتی که فکر کردن پول بیشتر، این احساس را در شما ایجاد می کند که شخصی مادی هستید. این فکر برایتان نوید گرفتاری است. اما چرا؟

آیا کسی را سراغ دارید خودخواسته بخواهد خودش را به تحمل رنجی درد آور وادار کند. در حالت معمول به ندرت شاهد چنین اتفاقی در جهان واقعی هستیم. پس با چنین نگرشی هرگز ممکن نیست به پول بیشتر برسید چون از رنج فراری هستید.

 

ارتباط حلقه های ذهنی با رنج و لذت:

پس حلقه ارتباطی بین سلولهای مغزی خودتان را این بار به جای رنج به لذت پیوند بزنید.

مثلا می توانید این باور را در خود ایجاد کنید، با ایجاد درآمد بیشتر و پول بیشتر می توانم کارهای خیریه بیشتری انجام دهم. با این مسئولیت زیبا مردم بیشتری بهره مند خواهند شد. این تفکر برای شما معجزه می کند می دانید چرا؟

چون وادارتان می کند به گونه ای دیگر رفتار کنید. در اثر رفتار جدید عادات متناسب در شما شکل می گیرد و نتایج بهتری در زمینه رسیدن به پول بیشتر برایتان مهیا خواهد شد. بدینگونه زندگی برای شما تغییر خواهد کرد.

 

همسوی حلقه های ربطی:

تمام کارهای ما انسان برای کسب لذت و فرار از رنج است. شما و هرکسی از چیزهایی که باعث رنجتان می شود فراری هستید. بنابراین، بررسی کنید آیا حلقه های ربطی خواسته  هایتان در بخش خودآگاهتان مطابق با باور و عادات لذت جوی شماست یا مساوی با رنج است. شما از بخش ناخودآگاهتان اطلاع کافی ندارید. بنابراین ریشه و حلقه های ارتباطی ذهنی عصبی خودتان را پیدا و شروع به اصلاح کنید. این کار را با از بین بردن باورها و عادات کهنه و با جایگزین کردن باورها و عادات جدید و کارآمد انجام دهید. با به وجود آوردن حلقه های ذهنی عصبی دلخواه که برایتان نوید بخش لذت است.

در سختیها مردم آرزو می کنند خواب باشند و به یکباره از خواب بیدار شوند و ببینند فقط یک کابوس تلخ بود. اما با این فرار رو به عقب به کجا می خواهند بروند این فرار از واقعیت است و با قضیه استوک دیل تناقض دارد. توصیه می کنم این قضیه را حتماً بررسی کنید و اطلاعات بیشتری در این باره پیدا کنید تا این مطالب را بهتر درک کنید.

آرزو نکنید ای کاش آسان باشد چون هرگز آسان نخواهد بود سعی کن خودتان را ارتقاء بدهید اگر این کار را بکنید تمام زندگی شما متحول شود.

 

نیجه گیری:

یاد بگیرید چگونه زمستانهای زندگیتان را کنترل کنید؟

جواب:

– با یادگیری و ارتقاء خودتان. 

– قبول واقعیات ناخوشایند.

– همیشه خودتان را برنده نهایی تصور کنید.

یادتان هست در اول مطالب بیان کردم تنهایی شما برایتان یک نعمت خدادی است؟

در این تنهایی می توانید خودتان را بررسی کنید. عادات و باورهایی که دارید را پیدا کنید و مشغول به مطالعه و یادگیری و تمرین شوید. با این کار به انسان بهتری بدل می شوید. مشکل تا زمانی مشکل است که شما از مسئله ای که دارید کوچکتر باشید. بنابراین، همین که خودتان را پرورش دادید این شما هستید از از مسئله تان بزرگتر شده اید. بنابراین توانایی شما برای حل و فصل مسئله به مراتب از قبل بیشتر شده است.

نبرد زندگی به نفع انسان قویتر یا سریعتر نیست. بلکه نبرد زندگی به نفع کسی است که می داند می تواند.

 

ارادتمند شما: احمد یاونگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *