۴ شاه کلید برای موفقیت (۲) - صفحه 2 از 2 - سبک برتر | آموزش مهارتهای فردی و سازمانی
شاه کلید برای موفقیت

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

۴ شاه کلید برای موفقیت (۲)

شاه کلید موفقیت:

در مبحث پیشین تحت عنوان ۴ شاه کلید برای موفقیت (۱) نکاتی را با هم بررسی کردیم. طبق قولی که به شما داده بودیم اکنون بخش دوم برای استفاده شما در دسترستان است. امیدوارم نکاتی که در این مطالب ارائه می شود را با ایمان کامل بپذیرید و بیشتر به درون خودتان نفوذ کنید. دلیل وقایع و اتفاقات را بهتر از همیشه درک کنید و خودتان را بهتر و مؤثرتر از همیشه ارتقاء دهید.

استفاده از فرصت:

در مبحث پیشین گفتیم زندگی همانند تغییر فصلهاست و گفتیم قادر نیستیم فصلها را تغییر دهیم. اما خودمان را می توانیم تغییر دهیم. با استفاده از نظم و بکاربردن یک قاعده اصولی قادرید مراحل بحرانی زندگیتان را مدیریت کنید.

اکنون مطلع هستید هیچ مشکلی تا به ابد باقی نخواهد ماند. با ارتقاء و توسعه مهارتهایتان برای روزی که فرصت مهیا می شود از همیشه آماده تر باشید. پس فرصت به شما نزدیک است فقط باید قبلاً خودتان را برایش مهیا کرده باشید.

فرصت بعد از سختی نمایان می شود و خود را نشان می دهد. جداً روند قابل احترام و شگفت انگیزی است. پس بهترین زمان و مکان اکنون مهیا است، آماده اید؟

کار کلیدی استفاده از فرصت: 

یاد بگیرید به محض مهیا شدن فرصت از آن استفاده کنید و به یاد داشته باشید فرصت به سرعت سپری می شود. بنابراین، تصمیم و اقدام سریع و صحیح را می طلبد. اگر فرصت را به بهار زندگی تعبیر کنیم هیچ دلیلی ندارد این فرصت در پاییز هم برایتان همچنان باقی بماند.

۳ مهارت را یاد بگیرید؟

در روزهایی که همه چیز بر وفق مراد است لازم است از موقعیت حداکثر استفاده را بکنید. در غیر این صورت در آینده مجبورید با موارد ناخوشایند روبرو شوید.

۳ راه بیشتر ندارید:

۱- استفاده از موقعیت در حداکثر حالت خود.

۲- یا اینکه خوب گدایی را یاد بگیرید.

۳- شخصی را بیابید عهده دار مسائل و مشکلاتتان در روزهای سخت و طاقت فرسا باشد.

فرصتها آرام و بی صدا می آیند و با حداکثر شتاب و به همان آرام و بی صدایی که می آیند می روند. برای همین است، بسیاری از افراد متوجه آن نمی شوند و فرصت از راه نرسیده از دستشان می رود و در تعجب کامل قرار می گیرند.

علاقه زیادی به ایجاد و استفاده از فرصت داشته باشید تا متمرکز باشید. به شرط متمرکز بودن می توانید در زمان حال فرصتهای بیشتری را بینید و استفاده کنید در نتیجه آینده بهتری خواهید داشت.

  1. هر موهبتی که به شما می رسد قدردانش باشید.
  2. هر کتاب خوبی در دسترستان قرار گرفت آن را بخوانید.
  3. از هر کسی که در مسیر شماست نکته های قابل استفاده را بیاموزید.
  4. از درسهای گذشته درس بگیرید تا شکست تکرار نشود.
  5. شهامت داشته باشید.
  6. اقدام کنید.

نتیجه گیری:

هر کاری که می خواهید با زندگیتان بکنید برایتان درسی دارد. قدر فرصتها را بدانید و متمرکز باشید. هرگز اجازه ندهید فرصتی بیاید و برود بدون آنکه از آن چیزی به دست آورید. در غیر اینصورت در پاییز و زمستان زندگیتان مجبورید گدایی کنید.

از شما سپاسگزارم به خاطر توجه تان ۲ درس از ۴ درس خدمت شما ارائه شد برای درس ۳ از مجموعه ۴ شاه کلید برای موفقیت آماده باشید.

ارادتمند شما

احمد یاونگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *