4 شاه کلید برای موفقیت- 3 - سبک برتر | آموزش مهارتهای فردی و سازمانی
شاه کلید برای موفقیت

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

۴ شاه کلید برای موفقیت- ۳

۴ شاه کلید برای موفقیت: سلام و درود بر شما؛ متشکرم تا اینجا این دروس را دنبال کرده اید

در ۲ درس گذشته مطالبی را یاد گرفتید تا بتوانید عملکردهای خود را با آن تبدیل به یک فرصت کنید و مواهب بیشتری را ازان خود کنید.

اکنون زمان آن رسیده تا درس ۳ را بیاموزید:

 

از چیزی که آغاز کره اید محافظت کنید:

گفتیم فرصت بعد از سختی ها خود را نشان می دهد. به شرط آنکه بتوانید سختیهای زندگیتان را اداره و رهبری کنید قادرید فرصتهای استثنایی را کسب کنید. پس کنترل و آماده سازی خودتان در روزهایی که خیلی سخت هستند، باعث می شود شما بتوانید زمستان زندگی تان راسپری کنید. درضمن برای روزهایی که آبستن واقع خوشایندی برای شماست آماده باشید. یعنی از زمستان به بهار زندگیتان برسید.

خاصیت روزهایی که فرصت به شما روی می آورد مطلبد تا سریع تصمیم بگیرید و به سرعت و با تدبیر از فرصت پیش رو استفاده کنید. در صورتی که از این مهارت برخوردار نباشید، فرصت را از دست خواهید داد.

می دانم شما اکنون آگاه هستید. بنابراین، از کوچکترین فرصت به نفع خودتان بهره خواهید برد و از آن لذت می برید.

اکنون شما صاحب مواهب و دستاوردهایی هستید که برای آن سخت تلاش کرده اید. پس بسیار با ارزشند و لازم است شما از آنچه به دست آورده اید محافظت کنید.

از جمله:

۱٫ سرمایه

۲٫ شخصیت

۳٫ ارزشهای معنوی، خانوادگی

و …

اما تجربه چند هزار ساله زندگی انسان بر روی زمین بیان می کند به طور معمول به تمام چیزهای با ارزش حمله خواهد شد. در صورتی که هوشیار نباشید مورد دستبرد قرار خواهند گرفت.

۴ کلید طلایی برای موفقیت (۳)

 ۲ کار مهم را باید انجام دهید:

  1. از هجوم چیزهای مضر به آنچه به دست آورده اید جلوگیری کنید.
  2. در صورت حمله از آن چه به آن ایمان دارید و برایتان ارزش است تا سرحد مرگ دفاع کنید.

 

چه چیزهایی برای موفقیت شما مضر خواهند بود؟

حتماً در تابستان دیده اید که حشرات موذی به محصول باغات یا کشاورزی حمله می کنند. اگر به وسیله آفتکشهای ارگانیک یا صنعتی با آن مقابله نکنید محصول را از بین خواهند برد.

حال در هنگامه موفقیت حشرات موذی زندگی شما چه هستند؟

  • تنبلی و سستی در ادامه راهی که آغاز کرده اید.
  • احساس رضایت بیش از حد از خود.
  • عدم خلاقیت و نوآورهای جدید و قانع بودن به شرایط موجود.
  • درگیر مسائل حاشیه ای شدن از جمله بی بندوباری و افراط در خرج کردن.
  • عدم سپاسگزاری و باور به اینکه آنچه دارید همیشگی است.
  • و مواردی از این دست

 

به ارزش هایتان احترام بگذارید:

در برابر افراد سود جویی که می دانند شما سرمایه دارید و به شیوه های مختلف قصد دارند شما را وارد ریسکهای نسنجیده ای کنند که فقط آنان برنده هستند و شما بازنده خودداری کنید. دربرابر قدرت حرص و تمع وجودتان شکیبا و خوددار باشید. نگذارید ارزشهایتان پایمال شود. شما برای خودتان ارزش های ملی، مذهبی، سیاسی، اقتصادی و خانوادگی دارید.

 

آیا حاضرید به راحتی ارزش هایتان را به افراد دیگری بسپارید تا آنان برای شما و زندگیتان تصمیم بگیرند؟

پس مقاومت و پایداری در راهی که در حال لذت بردن از آن هستید ارزشش را دارد تا بعضی از افراد و عقاید به درد نخور از زندگیتان برای همیشه خارج شوند و فضا را برای ورود چیزهایی که منطبق بر خواسته هایتان است آماده کند.

زندگی هر انسانی همواره در معرض تهاجم موارد و شرایط ناخواسته است. مهارت نه گفتن به ناخواسته ها و بله گفتن به خواسته ها را هرچه بیشتر در خود تقویت کنید.  توجه و تمرکز خود را روی راهی بگذارید که به آن اعتقاد دارید.

معنای صحبتم تعصب نیست تا نصایح و درسهای مفید را نیاموزید منظورم پرهیز و رد شرایط و موقعیتها و افراد نامناسب در زندگی شماست.

 

نتیجه درس سوم:

متوجه باشید به تمام چیزهای خوب حمله خواهد شد. بنابراین تدبیر را در زندگی خود اجرایی کنید و از قبل برای هر چیزی برنامه ای داشته باشید در غیر این صورت با سپری شدن فرصت و از دست دادن داشتهایتان دوباره وارد پاییز و زمستان زندگیتان خواهید شد و راهی بجز گدایی و تحمل حقارت ندارید پس با تمام وجودتان از آنچه دارید پاسداری کنید تا دست نیاز در روزهای سخت به کسی دراز نکنید و از ثمره محصول تدبیر و اندیشه یتان آسوده باشید.

 

ارادتمند شما

احمد یاونگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *