دوره تخصصی P-MAS فروش حرفه ای، بازاریابی و تبلیغات - احمد یاونگی
دوره تخصصی P-MAS فروش حرفه ای، بازاریابی و تبلیغات - احمد یاونگی

۰۲ خرداد ۱۳۹۷

دوره تخصصی P-MAS

خداوند بزرگ را شاکرم دوباره این فرصت را دارم با شما باشم و نکات بسیار مهمی را بیان کنم. مدتی بود که نوشته ای را اضافه

 

نکرده بودم چرا که در حال تهیه ی یک دوره آموزشی کاربردی بودم تا بتوانم با استفاده از آن مشکل فروش را در بین فروشندگان حل کنم که خوشبختانه این تلاش مفید به ثمر نشست و بعد از برگزاری چند دوره اکنون مایلم آن را بیشتر معرفی کنم.

فروشندگان در هر جامعه ای از افراد بسیار مهم و با ارزش آن جامعه هستند و همه نخبگان در امر اقتصاد و تولید بر این نکته مهم به صورت واضح پافشاری می کنند و معتقد هستند حیات اقتصادی یک جامعه به مهارت و توانایی فروشندگان آن بستگی دارد.

– آیا از وضعیت فروش تان راضی هستید؟
– آیا فکر می کنید می توانید بیشتر بفروشید؟
– آیا به دنبال راهکاری هستید که به وسیله آن درآمدتان را افزایش دهید؟

 

فروش بیشتر:

می دانم رقابت در بازار جهت عرضه کالا و خدمات و کسب جایگاه بهتر چندان آسان نیست و نیازمند دانش، مهارت، سرمایه و تجربه است. با لحاظ کردن این موارد و سایر عوامل مهم و تاثیرگذار، من احمد یاونگی به عنوان یک مربی راهکاری دارم که شما را به جایگاهی می رساند که در هر حالتی بیشتر از سایرین بفروشید و درآمد بیشتری به دست آورید.

همانگونه که مطلع هستید فروش نیازمند شناساندن و ایجاد ارزش بیشتر کالا و خدمات در نظر مشتریان است به گونه ای آنان مجاب شوند به جای خرید از دیگران از شما بخرند و منافع حاصل از فروش نسیب شما شود.

این امر با شناسایی ریشه های روانی، بازاریابی صحیح، روشهای تبلیغاتی موثر جهت ایجاد هیجان و روشهای صحیح فروش امکان پذیراست و با تسلط بر این موارد و در اختیار داشتن سرمایه لازم، قادرید بر سایر رقبا پیشی بگیرید و سهم بیشتر از فروش را نسیب خودتان کنید.

بیشتر بخوانید : محله لات های مغز

 

تجارب پیشین:

با توجه به برگزاری دوره های مختلف و ارتباط با فروشندگان به این نتیجه رسیدم تا برای تاثیر هرچه بیشتر و ارتقاء فردی و پیشتازی در امر فروش یک دوره ترکیبی، علمی و عملی را با عنوان P-MAS (دوره فروش حرفه ای) معرفی و برگزار کنیم

و در راستای کمک به فروشندگان عزیز جهت کسب درآمد بیشتر گام برداریم.

P-MAS مشتمل بر روانشناسی، بازاریابی، تبلیغات و فروش است. تا هر آنچه به عنوان انگیزه و فن لازم است را در اختیار فروشندگان قرار دهد تا ضمن شرکت در این دوره و استفاد از آموزشهای تکنیکال و عملی فروش، در جهت کسب درآمد و رفاه مالی بیشتر زندگی بهتری را تجربه کنند.

فروشندگان در هر جامعه ای از افراد بسیار مهم و با ارزش آن جامعه هستند و همه نخبگان در امر اقتصاد و تولید بر این نکته مهم به صورت واضح پافشاری می کنند و معتقد هستند حیات اقتصادی یک جامعه به مهارت و توانایی فروشندگان آن بستگی دارد.

فروشندگان تولیدات و خدمات را به مشتریان می فروشند و با این کار چرخ سرمایه قدرت می گیرد و کارخانجات، گارگاه ها، موسسات مالی، بیمه ها و …سرپا می مانند و افراد و پرسنل آنها حقوق و دستمزد دریافت می کنند.

بیشتر بخوانید : اعتماد به خود

 

مزایای فروش بیشتر:

آیا می دانید آن افراد دستمزدشان را کجا خرج می کنند؟

بله درست در بازار برای تهیه مایحتاج زندگی خودشان، با این روند از تولید کننده گرفته تا مشتری و هر کسی در این میان مشغول به فعالیت است سود خواهند کرد.

فرض کنید بهترین کالا و خدمات تولید شود ولی برای عرضه و فروش آن فروشندگانی نداشته باشیم تا آن را معرفی کنند و بفروشند:

– آیا جامعه مشتریان به ارزش آن کالا و خدمت پی خواهند برد؟

– آیا کارخانجات تولید قادر خواهند بود تولید مجدد داشته باشند و حقوق پرسنل را پرداخت نمایند؟

از ضربه های بزرگ و فاجعه باری که بر اقتصاد ایران و به تبع آن مردم کشورمان وارد شد و آنان را ناراحت و آشفته کرده، کاهش سطح درآمدی مردم است. به گونه ای که مردم قدرت خریدشان پایین آمده و به تبع آن عرضه کنندگان کالا و خدمات یکی پس از دیگری دچار کاهش در فروش و یا ورشکستگی می شوند.

 

 

معادله فروش ساده ای است:

 

سیاستهای ناکارآمد مسئولان حکومتی باعث شد به اندازه واردات، صادرات نداشته باشیم و مردم پولهایشان را صرف خرید اجناس نامرغوب چینی یا ترک کنند چرا؟

جوابش ساده است:

ابتدا سیاستهای دولتی و پس از آن کارخانجات تولیدی و کارگاهها و موسسات مالی از اهمیت و نقش پر رنگ فروشندگان غافل ماندند و آموزشهای لازم و ضروری را به بازاریابان و تیمهای فروش خود ندادند. در پی آن برخی افراد به جای فروش محصولات داخلی شروع به آب کردن اجناسی کردند که از طریق کوریدورهای چندلایه و مشکوک وارد کشور شد و پول به جای گردش در اقتصاد ایران در چرخه اقتصاد سایر کشورها قرار گرفت.

– محصول وارداتی خارجی به وسیله فروشنده ایرانی به مشتریان ایرانی عرضه شد، پول مشتری برای ادامه تولید به کارخانجات خارجی و کارگران آن پرداخت شد.

– در این میان فروش محصولات وطنی کاهش پیدا کرد و کارخانجات دچار کاهش نقدینگی شدند و سطح تولید پایین آمد و متاسفانه به مرور کارگران بیکار شدند.

 

بیکاری ناشی از فروش کم:

با بیکاری کارگران می دانید چه اتفاقی افتاد؟

بله مردم جامعه حتی پول کافی برای خرید محصولات خارجی ندارند. به همین دلیل عرضه کننده گان نهایی که با شتاب فراوان راهی سایر کشورها می شدند برای وارد کردن اجناس خارجی، اکنون با بازاری بدون مشتری روبرو هستند.

 آیا مردم چین یا ترکیه اکنون می آیند و از شما خرید می کنند؟

ممکن است بفرمایید پایین بودن کیفیت اجناس تولید داخل، عدم تمایل مردم به خرید کالای داخلی و … باعث شد این اتفاق بیافتد. اما جای خالی سیاستهای کلان و عدم آموزش فروشندگان متبحر قابل اغماز و گذشت نیست.

چرخه برگشت پول و چرخش آن ساده است اگر قرار است واردات باشد باید به همان اندازه صادرات فضای خروج ارز و نقدینگی را در کشور جبران کند. این معادله به صورت صحیح پیش نرفت و کسی جز سیستم حکومتی در آن مقصر نیست. در این میان سیاستهای مقابله ای ایران با سایر کشورها بر سر آرمانهای سیاسی، خود بحث دیگری است که ما قادر به حل آن نیستیم.

 

چه می توان کرد؟

اما آنچه من به عنوان یک مربی می توانم کمک کنم این است جای خالی آموزش فروش حرفه ای را در سطح داخلی و خارجی پر کنیم. به فروشندگان اهمیت و بهاء بیشتری بدهیم تا با آموزش بیشتر شروع به فروش و عرضه کالا و خدماتشان نمایند تا اقتصاد ایران عزیزمان جان تازه ای بگیرد.

در نهایت از این رسانه استفاده می کنم و به عنوان یک متخصص از مسئولان درخواست می کنم جهت سرمایه و تلاشها را متوجه داخل کشور کنند. چرا که پیشرفت نه از بیرون بلکه همیشه از داخل امکان پذیر است و به سایر نقاط می رسد. لازم است همه سرمایه های کشور جهت زنده کردن و پویا نمودن مجدد چرخ صنعت و تولید با کیفیت و آموزش فروشندگان خبره، و فرهنگ سازی استفاده از تولید وطنی صرف شود. از صرف سرمایه در کانالهایی به غیر از آن به شدت پرهیز شود. در غیر این صورت اتفاقات ناگواری را شاهد خواهیم بود.

چو ایران نباشد تن من مباد

ارادتمند شما

احمد یاونگی

 

جهت شرکت در دوره فروش حرفه ای (P-MAS) به صورت فردی یا گروهی همین الان با شماره های من تماس بگیرید:

۰۹۱۲۰۴۹۸۴۹۷ و ۰۹۳۸۱۸۲۵۴۴۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *